Střešní okno VELUX Standard Plus

24. 03. 2022

Nový Standard Plus: Zdokonalené trojsklo s vyšší tepelnou i zvukovou izolací a samočisticí vrstvou

Podívejte se do lepších časů z nového střešního okna VELUX

Do lepších časů se můžeme podívat ze střešního okna VELUX GLU, které přináší prémiové parametry tepelné izolace, akustické pohody či samočisticího efektu za standardní cenu. Střešní okno VELUX totiž zvýšilo laťku kvality v kategorii Standard Plus a poskytuje benefity, které byly dosud doménou luxusnějších modelů.

Abychom měli doma teplo...

Kdo někdy nezažil pocit, že „od okna táhne“. Se střešním oknem VELUX tento pocit nehrozí díky dokonalejšímu trojsklu s tloušťkou jednotlivých tabulí 6-3-4 mm, meziskelnímu plynu (Argon) i vylepšenému termoplastickému distančnímu rámečku SAG (TPS), který zabraňuje vytváření tepelných mostů. Pokud bychom naše subjektivní pocity tepelné pohody převedli na fyzikální hodnotu, tak nové okno dosahuje Uw = 1,0 W/m2K, při zapuštěné montáži dokonce jen Uw = 0,94 W/m2K, což jsou hodnoty součinitele prostupu tepla celým oknem na úrovni nízkoenergetické výstavby. Ušetříte tedy za energii potřebnou na vytápění.

Abychom měli doma klid...

Tepelná pohoda je z pohledu současného bydlení jen jedním z požadovaných parametrů, čím dál důležitější je i akustický komfort. Prostě chceme mít doma klid – ať už od zvuků nedaleké silnice, od sousedova štěkajícího psa nebo když se venku žení čerti. Bubnování kapek na sklo střešního okna je díky jeho sklonu výraznější oproti fasádnímu, někdy může být romantické a třeba mít relaxační účinky, jindy mohou i drobné kapky deště rušit. Pozitivním efektem trojskla s tabulemi v různých tloušťkách je vedle tepelné izolace také redukce hluku zvenčí, účinnou absorpci hluku při různých frekvencích vyjadřuje hodnota zvukového útlumu Rw = 35 dB.

Abychom nemuseli u okna stát s „hadrem v ruce“...

Když máme doma teplo a klid, už zbývá jen nenarušit si pohodu ani starostí o vyleštěné okno. I na tento komfort VELUX pamatoval a vnější sklo opatřil samočisticí vrstvou N2 (tloušťka pouhých 10 mikronů), která se o základní údržbu postará za vás. Tento omyvatelný povlak se aktivuje vlivem slunce a deště a pracuje podobně jako funkční oblečení. Při dešti kapky vytvoří jednolitou vrstvu a ze skla stečou nejen samy, ale vezmou s sebou i nečistoty, takže výhledy ven (i do lepších časů) vám nebude nic rušit.

Střešní okno VELUX je kompatibilní s doplňky

Dokonalejší okno VELUX je tradičně vyráběno v celodřevěné i bezúdržbové úpravě, s horním i spodním ovládáním. Ve variantě s horním ovládáním jej lze dovybavit elektrickým či solárním napájením a dálkově ho ovládat. Následně ho můžete napojit i na inteligentní technologii (VELUX ACTIVE with NETATMO), která sama zajistí vyvětrání nebo zastínění. Samozřejmostí je kompatibilita s dalšími vnitřními i venkovními doplňky.

Okno bude dodáváno ve 100% recyklovatelném obalu

Společnost VELUX jako první v roce 2017 uvedla na trh cenově dostupná trojskla a za 3 roky se jejich podíl v prodeji oken značky VELUX zvýšil z 15 % na 80 %. Střešní okna s izolačním trojsklem zajišťují daleko lepší tepelný komfort a šetří energii potřebnou na vytápění. Ekologický přístup společnosti VELUX se netýká jen výrobku samotného, ale je komplexní – nové okno VELUX bude dodáváno ve 100% recyklovatelném obalu, plastové produkty jako výplň krabic nahradí lepenka a papír. I to je jeden z kroků, kterými chce společnost VELUX splnit svůj globální závazek: Do roku 2041, ke stému výročí svého založení, se zavázala dosáhnout celoživotní uhlíkové neutrality, a to jako první společnost ve stavebnictví.

ASTRA spol. s r.o. Nádražní 25, 466 01 Jablonec nad Nisou 483 312 518 info@stavebniny-astra.cz

Poptávkový formulář

K poptávce můžete vložit přílohu, například projektovou dokumentaci apod.