Zdivo, stropy, komíny

SORTIMENT > Zdivo, stropy, komíny

Schiedel

Kompletní řešení i pro budoucnost

Jsme nesporně číslo 1 v komínových systémech. Nabízíme také atraktivní, inovativní řešení krbového modulu v komínu a také systém pro energeticky úsporné a pasivní bydlení.

70 lety zkušeností na trhu představuje Schiedel trvanlivost, sofistikované kompletní systémy, inteligentní montážní řešení a přizpůsobené služby. S pobočkami a výrobními závody v 19 zemích Schiedel nabízí svým zákazníkům po celé Evropě bezpečnost a komfort i pro budoucnost.


Porotherm

Společnost má sídlo v Českých Budějovicích, odkud řídí výrobu a prodej žádaných výrobků v komplexním a moderním cihelném systému Porotherm. V šesti závodech vyrábí cihelné bloky pro vnější a vnitřní zdivo, keramobetonové překlady a keramické polomontované stropy značky Porotherm. Pro náročnější zákazníky nabízí lícové cihly, obkladové pásky Terca a cihlovou dlažbu Penter. Ve zbylých čtyřech závodech společnosti jsou vyráběny keramické střešní tašky Tondach prvotřídní kvality.

Produkty Porotherm představují nejen kvalitu, ale také rychlost zdění, snadnou manipulaci a mnoho dalších výhod, které jinde nenajdete.

Pálené klasické cihly Porotherm s mimořádnými tepelně izolačními vlastnostmi jsou určeny pro tradiční zdění, na tenkou maltu i pro rychlé zdění na pěnu Dryfix. Vysoké úspory tepla dosáhnete s cihlou plněnou minerální vatou Porotherm T Profi nebo cihlou s označením EKO+. Výrobky Porotherm jsou ideální ke stavbě pasivního, nízkoenergetického, energeticky úsporného či standardního domu.


Winklmann

Společnost Winklmann SAE spol s r.o. byla založena v roce 2017 a má sídlo v Domažlicích, Havlíčkova 6 (Západní Čechy). Společnost Winklmann SAE spol. s r.o. převzala koupí závodu od 1.10.2017 veškerou obchodní činnost společnosti WINKLMANN spol. s r.o.. Navázala tak na činnost této společnosti, které od roku 1997 importuje cihlářské výrobky ze SRN – Spolkový stát Bavorsko do České republiky.

Cihlářské výrobky odebírá a expeduje od několika výrobců jejichž výrobky odpovídají evropské normě CE EN 771-1 a nebo příslušným národním normám.

Sortiment zahrnuje: broušené obvodové zdivo, bloky P+D, pasivní zdivo nové generace plněné izolanty (vata, perlit), příčkové zdivo, AKU cihly, doplňkové formáty, překlady, hurdisky a speciální tvarovky.

 


Xella

Nadnárodní koncern Xella International je v České republice zastoupena společností Xella CZ, s.r.o.. Xella tak u nás zastupuje proslulou značku pórobetonu YTONG. Výrobky značky YTONG jsou na našem trhu velmi dobře známé a oblíbené, představují synonymum mezinárodního stylu, který je moderní a inovativní. Stavební systém Ytong vám vytvoří zdravé a energeticky úsporné místo pro život. Práce s ním je navíc snadná a rychlá

YTONG je bílá tvárnice, která je vyrobena z vápna, písku, cementu a vody. Uvnitř obsahuje milióny vzduchových pórů, které jí také daly jméno: pórobeton. Poprvé byla průmyslově vyrobena před více než 80 lety v jihošvédském městě Yxhultu. YTONG se stal první registrovanou značkou stavebního materiálu, která se prosadila po celém světě a trvale změnila stavění. Tento systém přesných hladkých tvárnic zlepšil tepelnou izolaci o 20%, zrychlil proces stavění a snížil stavební náklady.

Dnes je značka YTONG jednou z nejsilnějších na trhu stavebních materiálů.

Poptávku na zdící materiál Ytong můžete zadat zde.

Registrace do akční BIG NABÍDKA YTONG LAMBDA YQ + VNITŘNÍ TEPELNĚIZOLAČNÍ OMÍTKA ZDARMA byly ukončeny. Podmínky akce pro zaregistrované zákazníky jsou zde.


Porfix

V závodu v Zemianskych Kostoľanech byl před více než 50-ti lety v Československu poprvé vyroben pórobeton. Od těch dob popularita tohoto stavebního materiálu u odborné i laické veřejnosti stoupá. 

Oblíbeným se stal díky svým mimořádným vlastnostem, které umožňují stavět rychle a jednoduše, a bydlet moderně, zdravě a pohodlně. 

Společnost PORFIX CZ a.s., čerpá z bohaté tradice výroby pórobetonu v Zemianskych Kostoľanech a investuje do modernizace výroby i služeb.


Heluz

Nejsme běžná firma, jsme mnohem víc, jsme rodina. Výrobě cihel se věnujeme už od roku 1876. Tehdy Jan Řehoř v Dolním Bukovsku postavil první žárovou pec a z vytěžené hlíny vypálil první cihly. Začal tím dlouhý příběh, za kterým se můžeme každý den s hrdostí ohlédnout.

Tisíce lidí díky našim výrobkům získaly nový domov, který pak díky jeho trvanlivosti a příjemnému prostředí využily další generace. Pečlivě zpracované cihly jsou tak odolné, že i přes stáří mnoha desítek let dodnes slouží k rekonstrukcím venkovních usedlostí.

Rodinnou tradici přerušil nástup komunistů, kteří v roce 1950 cihelnu zestátnili. O více než čtyřicet let později ji ale potomci zakladatelů získali zpět a vedení svěřili svému zeti Vladimíru Heluzovi. V porevoluční éře zažila naše firma bouřlivý rozvoj, postupně přibyly závody v Hevlíně a Libochovicích.

Držet se na špičce mezi nadnárodními firmami však vyžaduje víc, než jen kupovat nejmodernější vybavení a rozšiřovat výrobu. Chce to výborný tým, který svojí prací žije. Zkrátka rodinu.

Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál, který má jedinečné vlastnosti. Dobře vypálená je tvrdá jak kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. V létě chladí a v zimě hřeje, nabízí příjemný a zdravý domov. Není divu, že na realitním trhu si lidé za bydlení v cihlovém domě obvykle připlatí. Při stavbě s výrobky HELUZ přitom není oproti jiným materiálům v konečné ceně výrazný rozdíl a práce jde rychle od ruky.

V současnosti patříme mezi tři největší výrobce zdících systémů na našem trhu. To nám potvrzuje, že sázka na kvalitu a inovaci se vyplatila. Jako jediní z této trojice jsme navíc česká firma, hrdá na šikovnost našich lidí. Promyšleně a usilovně pracujeme na tom být nejlepší. Chceme být špičkoví stejně, jako naše inovativní výrobky.


Cihelna Štěrboholy - Jan Fiala

Poslední funkční cihelna v Praze s devadesátiletou historií.

HISTORIE

Historie cihelny sahá do dvacátých let minulého století.

V současnosti se nachází na adrese Nedokončená 163, Praha 10. Zde ji v roce 1929 nechala postavit jistá paní Chitzová. Místo bylo zvoleno s nadčasovou vizí, neboť od Malešic po Běchovice se pod nevysokou vrstvou ornice nachází hlína, jíž geologové říkají illitické břidlice a která je pro výrobu cihel jako stvořená.

Devět let poté získal cihelnu v dražbě stavitel Václav Urban, dědeček současného majitele Jana Fialy nejstaršího. Václav Urban využíval možnosti výroby vlastního cihlářského zboží ke stavbám v Praze, a to i v době války, kdy ostatní stavební firmy neměly možnosti rozvíjení svých aktivit právě z nedostatku stavebních materiálů.

V roce 1950 byla cihelna zestátněna a využívána socialistickými organizacemi až do roku 1987. Posledním vlastníkem před převratem roku 1989 byl národní podnik Armabeton. Po změně režimu a po vydání příslušných restitučních zákonů byla v roce 1992 cihelna vrácena dceři pana Urbana, která ji odkázala Janu Fialovi a jeho rodině.

Nadšení a radost z navráceného majetku vystřídaly vážné úvahy, co s nefunkční, zastaralou a rozkradenou cihelnou. Odborníci konstatovali, že by se sice po deseti až patnáctimilionové investici dala uvést do chodu, ale že to bude pořád jen stará cihelna s kruhovou pecí.  Rozhodnutí bylo odvážné a cíl jasný! Starou cihelnu zbourat a postavit nový cihlářský závod, který by odpovídal svými parametry a technickým vybavením konci dvacátého století. Vznikl podnikatelský záměr, žádost o úvěr, jehož výše dodnes vzbuzuje respekt. Původní objekt byl srovnán se zemí a na jeho místě v květnu 1994 byla zahájena stavba nové cihelny. Finanční náklady celé technologie činily 80 mil. Kč, stavební 20 mil. Kč.

Následovalo zahájení zkušebního provozu, 20. července 1995 vyjela první cihla a výroba byla potvrzena garančními zkouškami v srpnu téhož roku.

SOUČASNOST

Kapacita cihelny je asi 35 tisíc tun pálených výrobků za rok. Provoz je plně automatizován a obsluhu strojně technologického zařízení pracujícího převážně ve dvousměnném chodu zabezpečují zaměstnanci firmy. Díky kvalitě suroviny, jejíž zásoby jsou uloženy v dobývacím prostoru na dalších padesát let, dosahují parametry cihel neuvěřitelných hodnot, které jsou doloženy atestem z akreditovaných laboratořích. Ve štěrboholské cihelně se vyrábí nejpevnější plné cihly v ČR. Pro srovnání konkurenční výrobní závody, a není jích více než deset, vyrábí plné cihly s maximální pevností v tlaku ve výši 25 MPa, kdežto ve Štěrboholích umí vyrobit cihlu plnou s deklarovanou pevností 100 MPa, čímž předčí ostatní výrobce v ČR čtyřnásobně.

K odkazu V. Urbana se hlásí i další generace, a to v osobě pravnuka – Ing. Jana Fialy, který ctí filozofii firmy a posouvá ji vstříc aktuálním požadavkům doby, jako je nižší uhlíková stopa, energetické úspory v používání ekologických paliv pro vypalování výrobků, recyklace a cesta udržitelného rozvoje a také v reprezentaci Cihlářského svazu Čech a Moravy v Evropské keramické unii. Jednou z největších výzev pro Cihelnu Štěrboholy je návrat k historickým rozměrům výrobků pro opravu památkových objektů, kde bude garantována nejvyšší kvalita za použití moderních technologických postupů.

 


Ciko

Výrobce komínových systémů – společnost CIKO s.r.o. (do března 2008 RIG-TIME stavební s.r.o.), byla založena v roce 2002. Od svého zřízení se zabývá vývojem, výrobou a prodejem vlastních komínových systémů. Společnost se v roce 2004 představila s osobitým komínovým systémem CIKO® 3V UNIVERSAL, který vyvinula na základě svých zkušeností a znalostí v oboru komínových technologií a stavebnictví inspirována požadavky stavebních firem i jednotlivých stavitelů získat klasický kvalitní cihlový komín se snadnou stavbou. Tento komínový systém si již od počátku vybudoval silnou pozici na trhu pro unikátně řešené cihelné tvarovky obvodového pláště, tak typické pro komíny firmy CIKO (CIhelné KOmíny). V následujících letech společnost CIKO s.r.o. uvedla na trh další komínové systémy a vyvinula (a stále vyvíjí) svůj široký sortiment z oblasti komínové techniky.

Jak se společnost rozrůstala a zvyšovala její produkce, byla nucena hledat nové provozní a skladovací místo, proto se počátkem roku 2007 přestěhovala do vlastního areálu v Předměřicích nad Jizerou. Nové sídlo firmy prošlo kompletní rekonstrukcí kancelářských a výrobně – skladových prostor. Komíny CIKO jsou rok od roku žádanější, a to nejen pro své ojedinělé řešení, ale také pro stále se rozšiřující a zdokonalující sortiment komponentů a technických řešení. Odborný a vstřícný přístup všech zaměstnanců společnosti je velmi oceňován všemi zákazníky. Již třetím rokem meziroční nárůst prodejů CIKO komínů svědčí o stále se zvyšující kvalitě komponentů a zájmu zákazníků o tento sortiment.

V současné době prodej komínových systémů již překročil hranice České a Slovenské republiky a své zákazníky nachází i v zemích Evropského společenství.

Věříme, že jste s používáním komínů CIKO spokojeni a společnost CIKO s.r.o. pro vás bude vždy znamenat kvalitu, rychlost a jednoduchost


Hebel

Pórobeton Hebel - tvárnice i příčkovky pro jednoduchou práci a přesné zdění s jednoduchým výpočtem od osvědčeného výrobce se spoustou doplňků.


Klinker

Naše historie se začala psát v roce 1995. To pánové a nynější společníci Stanislav Barvínek a Jiří Machka na svých cestách za obchodem do Polska, Německa, Holandska, Belgie, Rakouska a Slovinska „přišli na chuť“ vícevrstvému zdivu s lícovou cihlou. Po mnohahodinových nočních diskusích našli shodu, že to je perspektivní alternativa ve stavebnictví, která v Čechách má šanci na úspěch mezi investory.  Smluvní ujednání ve společnosti Cihelna Kinský spol.s r.o. odložila plné rozvinutí těchto myšlenek až do roku 2000. Dne 15.5.2000 se začala psát čitelná historie firmy Stavebniny Baumat s.r.o., a v roce 2003 přejmenované na Klinker Centrum s.r.o.

Činnost společnosti je zaměřena především na nákup a prodej materiálů z pálené cihlářské hlíny, které se používají jako prvky na fasády domů a jejich součásti jako např. terasy, balkony, schody, okenní parapety, chodníky, vjezdy do garáží a střechy. Velmi úspěšně se tyto materiály prosazují jako zpestření a dotvoření osobitého interiéru bytů a rodinných domů.

Na Českém trhu zastupujeme přední evropské výrobce těchto materiálů, z nichž nejvýznamnější jsou např. firmy Röben Tonbaustoffe, Röben Ceramika Budowlana, Steenfabriek de Rijswaard BV, KLINKIER PRZYSUCHA S.A., Ströher, ABC Klinkergruppe, atd.
Nedílnou součástí našich služeb jsou dodávky speciálních malt, lepidel, tmelů a dalších prvků např. pro kotvení fasád apod.

Sídlo firmy a hlavní sklad máme v Kostelci nad Orlicí. Provozovna se nachází v Brandýse nad Labem, Průmyslová 2241 (cca 19 km za Prahou nedaleko rychlostní silnice R 10 ve směru na Mladou Boleslav, sjezd z R10 směr Brandýs nad Labem). Další distribuci zajišťujeme prostřednictvím smluvních prodejců po celé ČR.

Kromě vlastní prezentace na našich provozovnách a u smluvních prodejců se každoročně účastníme významných stavebních veletrhů IBF v Brně (v dubnu) a For Arch v Praze (v září) i řady regionálních stavebních výstav v rámci celé ČR, kde zákazníkům prezentujeme náš sortiment.

Náš obchodní tým je tvořen zkušenými obchodníky, kteří mají praxi ve stavebním oboru a pravidelně také absolvují  doplňková školení, aby byli maximálně schopni zodpovídat veškeré vaše technické dotazy a poskytovat vám potřebné rady.
V případě zájmu o pomoc s výběrem materiálu či potřebou technické rady se Vám budou rádi a ochotně věnovat.

Při výběru materiálů z naší nabídky vám bezplatně a nezávazně poskytneme tyto služby:

  • pomůžeme vám s výběrem vhodného materiálu pro váš projekt
  • zpracujeme vám individuální cenovou nabídku "šitou na míru"
  • dojednáme vám konzultaci s naším specialistou, který vám poskytne veškerou technickou podporu
  • zajistíme vám dopravu zboží podle vašeho přání a to i s možností vykládky hydraulickou rukou
  • doporučíme vám osvědčenou realizační firmu
  • v případě zájmu vás budeme informovat o platných akčních nabídkách a novinkách

Závěrem Vás chceme ubezpečit, že uděláme vše, co je v našich silách, abyste byli našimi spokojenými zákazníky a radovali se z přírodní krásy, kterou pro Vás dovážíme z celé Evropy.


KM Beta

Společnost KM Beta a.s. byla založena v listopadu 1996. Ve své činnosti navázala na produkci svých předchůdců. Specializuje se na výrobu betonové střešní krytiny, vápenopískových cihel, pálených zdicích bloků, stropních vložek a nosníků a nově i suchých malových směsí.

Společnost své produkty vyrábí v pěti výrobních závodech ve Bzenci-Přívoze, Kyjově a v Hodoníně. Výroba betonové střešní krytiny má silnou tradici sahající do roku 1983, kdy byla ve Bzenci - Přívoze poprvé zahájena průmyslová výroba betonové střešní krytiny v České republice.

Tašky firmy KM Beta a.s. patří mezi špičkové krytiny splňující požadavky evropských norem.

Vápenopískové zdicí prvky se vyrábějí ve Bzenci již od roku 1912 a v poslední době se tento moderní systém stává velmi oblíbený, vzhledem k prokazatelným úsporám při užívaní jednotlivých staveb.

Výroba pálených zdicích prvků má tradici přesahující 150 let a nabízí zákazníkům kvalitní a léty ověřený systém včetně skládaných stropů. Ve výrobním závodě v Hodoníně se nyní vyrábí jak stropní vložky Miako tak stále oblíbené stropní vložky Hurdis.

Rozsáhlá ložiska jemných křemičitých písků z oblasti Bzence-Přívozu jsou základní surovinou pro výrobu kvalitních suchých maltových směsí.

Nový moderní závod má ve svém výrobním programu široký sortiment výrobků od cementových potěrů, lepidel, stěrkovacích hmot, vnitřních omítekaž po zdící malty a tepelně izolační malty.

Firma KM Beta a.s. se tak stává výrobcem uceleného sortimentu stavebních materiálů pro hrubou stavbu.


ASTRA spol. s r.o. Nádražní 25, 466 01 Jablonec nad Nisou
483 312 518
info@stavebniny-astra.cz

Poptávkový formulář